сите категории

Систем за пилотирање дома 100L и пијалак за испорака во Калифорнија, САД

Време:-2020 12 29- Коментар: 46

100L домашен пилот систем пијалак куќа.

       Модуларен дизајн, прекрасен изглед, без инсталација, приклучок и игра, погоден за приватна подготовка, големина: должина x ширина x висина: 24000x920x2000mm,.

       Функции: резервоар за филтрирање на сахарификација, ротирачки мијалник што врие, резервоар за топла вода. Конфигурација: плоча за сирење, дебелина на плоча од сито 4мм, дизајн на странично квадратно зрно, маса со уред за откривање на кантарион, разменувач на топлина со уред за оксигенација на кантарион, филтер за хме, контрола на копчето од не'рѓосувачки челик шкафче

图片

        Повеќето занаетчиски пиварници за пиво го започнуваат својот бизнис од нано системи. КАФС е посветена на обезбедување на комплетно сопствено решение од дизајн, производство, инсталација до последователна услуга. Со COFF, сигурно ќе ја зголемите својата вредност.

         За повеќе информации, контактирајте со pls Wellish@nbcoff.com