сите категории
Контактирајте нè за помош

Е-пошта: sxn@nbcoff.com

Телефон: + 86 13819801855

Додадете: Индустриска зона Луоџијанг, град Хемуду, град Јујао Нингбо, Кина

Опис на компанијата

NingBo COFF Machinery Co., Ltd е врвен професионален дизајнер и производител на високо-квалитетна комплетна опрема за подготовка на пиво во Кина со одлична услуга.

Ние се фокусираме на производство на опрема за производство на пиво од висока класа. Имаме одлични капацитети за производство на светски прва класа садови од не'рѓосувачки челик за пиво, вино, млечни производи, алкохол, фини хемикалии, лекови, итн.

Ние не само што сме производител на опрема за занаетчиско пиво, туку исто така знаеме повеќе за културата на занаетчиско пиво и неговата единствена изработка. Ние секогаш се фокусираме на истражување и развој ориентиран кон клиенти и имаме за цел да го истакнеме уметничкиот стил во секој детал на производите со цел да обезбедиме високо квалитетни производи и значителна услуга.

Нашата опрема и услуга за микро-пиварница добија висока репутација во САД, Канада, Велика Британија, Нов Зеланд, Австралија, Јапонија, Русија и други евроазиски земји и региони. 80% од нашите клиенти доаѓаат од препораката на нашиот партнер. Повеќе од 90% од клиентите градат долгорочна соработка со нас. Добредојдовте во посета и соработка со COFF!

Објект за ковчег

  • Нашата индустриска зона зафаќа површина од 220 илјади квадратни метри. Имаме една од најголемите професионални работилници во индустријата за опрема за пиво во Кина. Потребно е еден час и четириесет минути да се вози од меѓународниот аеродром Шангај Пудонг или четириесет минути да се вози од аеродромот Нингбо.
  • Изградивме тим од 10 инженери и дизајнери, особено еве пет врвни инженери кои имаат повеќе од 15 години искуство помагајќи во занаетчиската индустрија да се развива и да иновира во иднината.
  • Нашите работници го добија сертификатот за заварување ASME.
  • Нашите производи го добија сертификатот ASME, AS1210.

Деловна филозофија

Придржувајќи се кон духот на претпријатието за „одлично производство и извршување совршеност“, ние компанијата секогаш инсистираме на технолошка иновација како движечка сила за одржлив развој и ги ставаме услугите на корисниците во истакната позиција. Со водечка технолошка способност за иновации и силно влијание на брендот, ние компанијата сме посветени да станеме глобално конкурентни машини за производство и услуги на услуги. Во континуиран напредок и развој на компанијата, во духот на вршење на занаетчии на корисникот, да ја преземе мисијата на 'рбетот на индустријата за опрема, иновации и развој, придонесе за општеството и посветеност да му служи на општеството.

Контактирајте нѐ